Klobouky z Agarveny je čtyřdílná fantazy pro čtenáře od 9 let. Má za sebou poněkud pohnutou historii, jelikož dvě její knihy vyšly dvakrát, a to v různých nakladatelstvích. Všechny čtyři knihy jsou nově v prodeji od roku 2013 a ještě by měly být k zakoupení v některých e-shopech. V kamenných prodejnách je seženete už asi jenom velkou náhodou, neboť knižní trh rychle žádá uvolnění místa novým dílům. 
A co v příběhu Klobouků z Agarveny naleznete? 
Hluboká přátelství, rodinná pouta, cesty do minulosti, objasňování sto padesát let staré vraždy, ztracenou polovinu mapy, pátrání po pokladu, hledání pachatele, nález starého deníku, čarovné klobouky, cesty do země čarodějů, dobrodružné výpravy, pouť nitrem skály, kamenný labyrint, pronásledovanou princeznu, naplňování prastaré věštby, plavbu na moři, záchranu zakletých ostrovů, čaroděje, skřítky, draky, jezinky, obry, trpaslíky a mnoho dalšího, co už si ani sama nepamatuji. 

Druhé vydání

První vydání

Bonusy

Legenda o kloboucích

„Před dlouhými věky, v prvních časech Agarveny, žil na východě předního světa čaroděj jménem Granancius. Byl nadán obrovskou mocí, avšak nevyužíval ji příliš a žil ve městě jako prostý člověk. Cestu jeho klidného života zkřížil jiný čaroděj, pyšný, marnivý a chtivý nedosažitelných věcí. Unesl Granancia do tajného kamenného obydlí na prahu nebezpečných močálů a přinutil ho k práci na substancích, jež by dokázaly vytvořit průchod mezi Agarvenou a Zemí.

Granancius pracoval poctivě a pilně, aby se ze svého zajetí vysvobodil. Podařilo se mu vytvořit tři barevné tekutiny se zázračnou mocí. Po vypití červené tekutiny byl člověk navrácen do minulosti, po vypití modré se dostal do světa s planetou jménem Země a po vypití žluté se mohl vrátit zpět. Tyto tekutiny potom musel Granancius přetvořit na stálejší materiál, aby mohl být používán opakovaně. Pomocí své magie z nich utvořil čarovné látky a ušil z nich klobouky. Sám přesně nevěděl, kolik jich vzniklo, a po něm se to nedozvěděl už nikdo.

Klobouky byly později ukradeny a rozneseny na mnoho míst Agarveny. Začalo se jim říkat granány a postupem času, potom, co jich byla větší část zničena, začaly být v Agarveně velmi vzácné. Na konci třetího věku Agarveny se staly kouzelné granány nutnou součástí k osvobození Černých ostrovů a k naplnění Bílé věštby, pronesené krátce po Grananciově smrti.

Zavřít Menu