Prokletá pevnost

Kdysi dávno, v mlžném oparu prvního věku, se zrodila skupina Krakských čarodějů, aby zastavila temné síly proudící do světa. S vypětím všech sil se jim to podařilo, ale všichni za to zaplatili vysokou daň. Jednou z Krakských byla i charismatická čarodějka Bovan, u níž toto temné vítězství zapříčinilo kletbu celé její země trvající až do konce třetího věku. Na poslední chvíli se jí však podařilo zachránit svou jedinou, právě narozenou, dceru. Nechala ji ukrýt v chudé nevýznamné rodině, aby jí zachránila život. Bovan byla zakletá, ale její krev putovala z potomků na potomky. Nikdy jich nebývalo mnoho a často umírali mladí, ale přesto přežili až do počátku čtvrtého věku. Nyní nadešel čas, aby se rodina znovu setkala…

Hodnocení na Databázi knih zde.

Píseň složená k příležitosti křtu knihy: https://www.youtube.com/watch?v=r-JX4eUsAgk

Křest knihy zde.

Kniha stínů

Poslední zápas velkých čarodějů s temnou mocí Knihy.

V prvním věku Agarveny stvořili zpupní čarodějové smrtelně nebezpečnou knihu. Od velké bitvy u Staxonu ji v rukou drží Heroben, nejobávanější čaroděj Gruzaru.
Drek je vyhlášený karbaník a zloděj, ale v jeho nitru koluje krev velkých mágů. Proto je se svým bratrancem Kenrike
m a dalšími bojovníky povolán na cestu za dopadením čaroděje. Vždy dokonalý Kenrik se však náhle chová podivně a stává se nebezpečným. Může to souviset s mocí Herobenovy Knihy stínů, se kterou se Kenrik už kdysi ve Staxonské pevnosti důvěrně setkal?.

Hodnocení na Databázi knih zde.

Bonusy

Zavřít Menu